Modele Leoncino (czyli lwiątko) to w pełni nowoczesne scramblery o spójnej dla całej rodziny stylistyce. Pierwsze Leoncino pojawiło się w 1951 roku. Miało silnik o pojemności 125 cm3. Pojemność ta nierozerwalnie towarzyszyła modelom Leoncino opuszczającym zakłady w Pesaro.
Centrostile Benelli zrobiło tu niesamowitą robotę. Leoncino 125 jest po prostu technologicznym i designerskim gadżetem. Długie i śmiałe linie, sylwetka przypominająca przyczajonego do skoku lwa. Można się tu rozpisywać o przenikających się liniach, o stylistycznej równowadze, o zbalansowaniu detalami niektórych kształtów, o proporcji, spójności krzywizn i stylu – to uczta dla wrażliwych na piękno. Dlatego aby docenić stylistykę Leoncino, wystarczy go pokazać w milczeniu.
Leoncino 125 napędza przełomowy w swej klasie silnik rodziny BMT najbardziej zaawansowanej technologicznie serii S zaprojektowanej we Włoszech w centrum Benelli. 4 zawory, 3 świece, wysoki stopień sprężania – oznacza wysoką wydajność, ekonomię i sportową charakterystykę. Jazda tym modelem to niekończąca się zabawa. Agresywna sylwetka motocykla doskonale oddaje charakter źródła napędu.
Włoska technologia BMT – Benelli Multi – Spark Plug, Multi – Valve Technology. Seria S – najbardziej zaawansowana: czterozaworowa głowica, trzy świece i chłodzenie cieczą. To idealne źródło napędu do dynamicznej, ekonomicznej a więc i ekologicznej jazdy w mieście.
Motocykl pomimo swej delikatnej sylwetki jest jednocześnie masywny. Rury przednich teleskopów średnicą dorównują tym ze znacznie cięższych motocykli, choć Leoncino waży jedynie 137 kg.
Jakość wykonania, spasowania i zmontowania na najwyższym poziomie. Wszystko spowite satynową czernią podwozia i równie satynowym lakierem niektórych elementów nadwozia.
Dynamiczna jazda wymaga wkręcania silniczka na wysokie obroty. Wówczas aksamitny basowy pomruk wydechu nabiera ostrych tonów a przyspieszenie zdaje się narastać bez końca. Do dynamicznej jazdy konieczne i przyjemne jest też częste przełączanie biegów. Mechanizm zmieniacza działa bardzo intuicyjnie. Początkujący docenią pokazywaną na wyświetlaczu podpowiedź co do włączonego aktualnie biegu.
This will close in 0 seconds